sobota, 20 lipca 2013

15,16 i 17/ 18 produktów SPAR - Żelki (oraz zdjęcia i podstawowe informacje Groszku i Fasoli)

To już przedostatni wpis z serii produktów SPAR które miałem do zrecenzowania.
Żelki z sokiem owocowym (dostałem dwie paczki).




Cena:
Żelki z sokiem owocowym (100G) - ok. 2zł

Smak:
Cóż mogę napisać o żelkach. Smak mają... ciekawy, ale nie potrafię go określić.
Zaraz po spróbowaniu żelka można niemal natychmiast poczuć bardzo kwaśny smak posypki,
który dosyć szybko zanika.

Wygląd:
Żelki są miękkie i bardzo ładnie pachną.
W paczce znajduję się 15 sztuk zielono-brązowych kawałków.
Mają ciekawą formę dzięki czemu mogą służyć jako ozdoba do deserów.



Smak: 7/10
Cena: 8/10
Wygląd: 7/10

Średnia Zolesa: 22/30


Ps.
Jak wiecie, dostałem również od sieci SPAR fasolę czerwoną oraz groszek.
Ale oprócz zrobienia zdjęć i wypisania podstawowych rzeczy, nie jestem w stanie nic więcej
konkretnego napisać.

Groszek:
Skład- Groszek (60%), woda, sól.
Masa netto - 400G
Masa netto po odsączeniu - 240G 




Fasola czerwona:
Skład- Fasola czerwona, woda sól. 
Masa netto - 400G
Masa netto po odsączeniu - 240G 





I zdjęcie podsumowujące tych interesujących produktów:

 

poniedziałek, 15 lipca 2013

13 i 14/18 produktów SPAR - Markizy i Ciastka

Dzisiaj recenzuje dwa produkty które idealnie komponują się z herbatą bądź kawą (o której ostatnio dużo na tym blogu można przeczytać).




Cena:
Markizy Ajerkoniakowe - ok. 3,50zł
Ciastka Kruche z Cukrem - ok. 2 zł

Smak:
Markizy - Oczywiście to nie są takie same Markizy jak te słynne firmy "HIT" . Jakość poszczególnych
składników jest gorsza, ciasto nie jest wyśmienite, ale wszystko rekompensuje nadzienie
Ajerkoniakowe. Razem z polewą czekoladową były bardzo smaczne. Ciekawe połączenie
słodkiej polewy z symboliczną ilością alkoholu (chociaż sam ajerkoniak jest bardzo słodki).
Ciastka - Tutaj dużo nie ma co pisać. Zwykłe ciastka, który zostały posypane zwykłym białym cukrem
jaki możemy kupić w sklepie. Same w sobie nie są smaczne, ale do herbaty w sam raz.



Wygląd:
Markizy - Spore opakowanie w którym mieści się zaledwie... 8 sztuk. Markizy wyglądają apetycznie,
chociaż poszczególne sztuki były lekko zgniecione. Mają przyjemny aromat. Produkt
zapakowany jest w przezroczystym plastiku.
Ciastka - Podłużne opakowanie, samych ciastek jest 12 sztuk. Bardzo prosty wygląd z wzorkiem na
górnej części ciastka.


Smak: 8/10
Cena: 8/10
Wygląd: 7/10

Średnia Zolesa: 23/30

niedziela, 14 lipca 2013

12/18 produktów SPAR - Kawa rozpuszczalna "Cafe Gold"

Kawy rozpuszczalnej na moim blogu jest sporo...

- Jacobs Kronong Millicano

- Green Eclipse

- Nescafe Sensazione Creme

...A teraz dojdzie 4-ta kawa, "Cafe Gold" .




Cena:
Kawa rozpuszczalna "Cafe Gold" (500G) - ok. 15zł

Smak:
To co się dało odczuć na początku: Kawa jest lekka i  aromatyczna.
Po wsypaniu dwóch łyżeczek "Cafe Gold" , dwóch łyżeczek cukru, zalaniu gorącej wody i dolaniu mleka, mieszanka była doskonała. Pomimo słabego smaku, kawa jest bardzo wyrazista.
W swojej kategorii cenowej bezkonkurencyjna.



Wygląd:
Charakterystyczna czarna barwa po zalaniu wody i jasno-brązowa po dolaniu mleka.
Jak już pisałem kawa jest aromatyczna i ma przyjemny zapach.
Wygodne szklane opakowanie. Z tyłu parę informacji o kawie w (aż!) 10 językach.



Smak: 8/10
Cena: 8/10
Wygląd: 7/10

Średnia Zolesa: 23 / 30

sobota, 13 lipca 2013

7,8,9,10 i 11/18 produktów SPAR (nektar pomarańczowy i grejpfrutowy oraz sok pomarańczowy, jabłkowy i pomidorowy)

Ponieważ i tak oceny każdego z tych trunków nie będą zbyt zróżnicowane, postanowiłem zrobić jeden obszerny wpis i dać o każdym produkcie krótką notkę.

Cena:
Nektar Pomarańczowy (1L) - 2 zł
Nektar z Grejpfrutów (1L) - 2 zł
Sok Pomidorowy (1L) - 2,50zł
Sok Pomarańczowy (1L) - 2,50zł
Sok Jabłkowy (1L) - 2,50zł







Smak:

Nektar Pomarańczowy - Nektar pomarańczowy zawiera ok. 50% soku . Oczywiście nie jest tak dobry 
jak sok pomarańczowy, ale mi bardzo smakuje. Nektar pomarańczowy na moim blogu znajdziecie również >TUTAJ<
Nektar Grejpfrutowy - Nie lubię grejpfrutów, ale jedyne 50% soku zrobiło swoje. Smak nie jest mocny,ale "daję radę" .
Sok Pomidorowy - Chyba 2, czy 3 raz w życiu piłem sok pomidorowy. Bardzo dobry oraz gęsty. Zawartość pomidorów minimum 99% . Dodatek soli morskiej. Polecam picie soków pomidorowych gdyż są zdrowe i zawierają dużo potasu.
Sok Pomarańczowy - 100% soku pomarańczowego. Bardzo mocny smak. Sok ma odpowiednią konsystencje, jest dość gęsty.
Sok Jabłkowy - 100% soku jabłkowego. Pasteryzowany. Pijałem lepsze soki jabłkowe, ale jak na tą cenę, nie ma co narzekać.







Wygląd:

Każde z tych kartonowych opakowań ma pojemność jednego litra. 
Na przodzie znajdują się owoce i warzywa danego soku bądź nektaru, a z tyłu mamy skład i wszystkie dane w trzech językach (oczywiście Polski, Angielski i Rosyjski). Na każdym z tych opakowań znajduje się logo SPAR.







Smak: 8/10
Cena: 7/10
Wygląd: 8/10

Średnia Zolesa: 23 / 30

niedziela, 7 lipca 2013

5 i 6/18 produktów SPAR - Kasza jęczmienna i Ryż biały

Zazwyczaj na blogu pojawiały się słodycze, napoje, rzadko kiedy produkty tego typu.
W związku z umową jaka mnie obowiązuje z siecią sklepów SPAR, nie miałem innego wyjścia tylko musiałem wziąć się za gotowanie :) .




Cena:
Ryż biały (400G) - ok. 3zł
Kasza jęczmienna (400G) - ok. 3zł 




Smak:
Ryż - Musiał się dość długo gotować aby odpowiednio zmiękł. Bardzo łagodny smak i nie klei się tak jak
         ryż z Biedronki (który swego czasu spożywałem w dużych ilościach). Przygotowałem specjalnie
         sos grzybowy z mięsem i połączenie tego z ryżem wyszło znakomicie.
Kasza - Rzadko kiedy jadam kaszę (jakąkolwiek) ponieważ za nią nie przepadam, ale czego się nie robi
              na potrzeby recenzji. Kasza po ugotowaniu miała mocny i intensywny zapach, a w smaku była
              bardzo wyrazista. Pomimo długiego gotowania była dosyć twarda. Smakowała mi ale szału nie
              było. Sytuację oczywiście uratował sos z mięsem mielonym, przygotowany przeze mnie :) .




Wygląd:
Ryż - 4 torebki pakowane po 100gram. Jedna porcja zawiera 344 kcal. Z tyłu na opakowaniu znajdziemy
         przepis na ryż z kurczakiem.
Kasza - Tutaj również są 4 torebki pakowane po 100gram. Jedna porcja zawiera 350 kcal. Z tyłu mamy
              przepis na kaszę jęczmienną zapiekaną.




Podsumowując kasza i ryż wg mnie wypadły naprawdę świetnie, pomimo tego że cena nie jest zbyt atrakcyjna. Myślę że powinienem się bardziej skupić na produktach tego typu, ponieważ są one skierowane do większej ilości konsumentów niż np. ciastka, batony, czekolady itp.

Smak: 9/10
Cena: 7/10
Wygląd: 8/10

Średnia Zolesa: 24 / 30